Witamy!

telefon/faks: 42-636-68-54
kom: 507 604 455
sekretariat@lo21.elodz.edu.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi jest na 80. miejscu wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020".

ZMIANY W PLANIE LEKCJI od 10.02.2020

Studniówka XXI LO - galeria zdjęć
Najpiękniejszy taniec łódzkich maturzystów! Walc uczniów XXI LO.

Wycieczka do Warszawy. Projekt Śladami "Lalki" B. Prusa

Koło prawnicze działające w XXI LO zorganizowało rozprawę sądową

Maksymilian Walota z 2a wygrał V edycję Konkursu Wojewódzkiego "Hiszpania On-line" organizowanego przez XXXI LO im. Ludwika Zamenhofa w Łodzi zdobywając tym samym voucher na kurs języka hiszpańskiego w Casa de la Lengua.
Szymon Stasiak z 2c zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Krzysztof Malinowski 2c, Szymon Rutkowski 3c awansowali do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wigilia w XXI LO

Michal Wojtczak 3b zakwalifikował się do 2 etapu 44. Olimpiady Języka Angielskiego.
Krzysztof Malinowski 2c, Szymon Rutkowski 3c awansowali do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Julia Janiszewska 1e zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego 43. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Julia Gruszczyńska 3c, Piotr Lentyński 2c oraz Michał Mielczarek 1e zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Geograficznej.
Agata Bąkała uczennica klasy 2e zaklasyfikowała się do etapu okręgowego 49. Olimpiady Biologicznej.
Olgierd Dziedzic z 3c, Szymon Stasiak z 2c oraz Jan Kozłowski z 1g zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę o krajach hiszpańskojęzycznych! Na konkursowym Facebooku (Hiszpania Online) lista 13 tegorocznych finalistów - pierwsze 7 miejsc zajmują uczniowie naszego liceum!
Są to Piotr Smolik, Maksymilian Walota, Bartosz Kurgiel, Barbara Worsowicz, Antoni Paprocki, Michał Syguła i Zuzanna Patora.
Finał już 10 stycznia w XXXI LO im. Ludwika Zamenhofa w Łodzi.

W czwartek 19 grudnia odbyła się kolejna edycja szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Zwyciężyła klasa 1B, która wykonała kolędę Pójdźmy wszyscy do stajenki.

NOWY Prusak 2.0 - grudzień 2019

W czwartek 21 listopada mury XXI LO stały się słoneczną grecką wyspą, a uczniowie poczuli się niczym mieszkańcy wiecznie żywego portu. A z jakiego to powodu? Gdyż to właśnie wtedy odbyła się ósma edycja organizowanego przez profesor Martę Oleksik Festiwalu Piosenki Filmowej, którego motywem przewodnim był kultowy musical "Mamma Mia!". Nasze szanowne jury - Małgorzata Błażewicz, Adam Rymarz i Martyna "Babka" Kozłowska - oceniło 12 cudownych występów i wyłoniło zwycięzcę: klasę I D, która zaśpiewała utwór "Super Trooper"! Tańca, śmiechu oraz dobrej zabawy nie zabrakło - pozostaje nam tylko czekać na przyszłoroczną edycję!

W dn. 12.11.2019 odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości. Klasy przygotowywały piosenki o tematyce niepodległościowej z okresu zaborów i I wojny światowej. Dominowały głównie pieśni legionowe jak My Pierwsza Brygada czy Maszerują Strzelcy Maszerują. Zwyciężyła klasa 1b, zaś drugie i trzecie miejsce zajęły klasy 1d i 1a. GRATULUJEMY!

26 listopada w XXXI LO odbyły się Szkolne Mistrzostwa Łodzi w Szachach. W zawodach wzięło udział 17 drużyn - naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Piotr Marciniak, Jan Ośródka, Piotr Lentyński, Dominik Piasny i Aleksandra Lewiak (opiekun – prof. Janusz Pieczka).
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 minut na zawodnika, + 5 sekund za wykonanie posunięcia. Reprezentacja naszej szkoły stoczyła 7 pojedynków - 4 wygrała, 2 zremisowała i 1 przegrała. Taki wynik pozwolił na zajęcie IV miejsca. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Piotr Marciniak. GRATULUJEMY!

Od 01 grudnia 2019 roku weszły nowe przepisy w zakresie obowiązku segregacji odpadów. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.uml.lodz.pl/odpady.

Jan Odyniec 2a, Jakub Strzelecki 1b oraz Patryk Szymański 2a
otrzymali stypendia Urzędu Miasta Łodzi w ramach programu stypendialnego Mia100 Zdolnych.
Gratulujemy!

XXI LO przyłączyło się do akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na wspólnym odśpiewaniu, w placówkach oświatowych, "Mazurka Dąbrowskiego".
Odśpiewanie hymnu nastąpi w piątek, 8 listopada o godz. 11:11.

Nowości w bibliotece

14 X - święto Komisji Edukacji Narodowej.
Immatrykulacja klas pierwszych

Jan Odyniec, uczeń klasy 3a, został uhonorowany podczas gali organizowanej przez Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Muzeum Miasta Łodzi szczególnym wyróżnieniem. Otrzymał stypendium uczniowskie za wybitne osiągnięcia edukacyjne, rozwijanie pasji i działalność na rzecz ochrony praw człowieka.
Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Wymiana uczniów z Schlossgymnasium Künzelsau BW / Niemcy (wrzesień 2019r.)

Absolwent naszej szkoły Maciej Walter znalazł się w gronie 26 najlepszych polskich maturzystów w tegorocznej VI edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent" organizowanego przez Fundację "Zawsze Warto".
GRATULUJEMY!!!

Wycieczki integracyjne klas pierwszych

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Zestaw podręczników dla uczniów klas drugich i trzecich