Polsko - belgijska wymiana młodzieży
marzec 2016r.

GALERIA

Druga część wymiany z Institut Saint-Roch w Theux zorganizowanej przez pięć współpracujących ze sobą łódzkich szkół: XXXI LO, XXI LO, XIII LO, XII LO oraz II LO.za nami. Wróciliśmy z Belgii pełni wrażeń. Zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc Bruksela, Spa, Brugia, Akwizgran (Niemcy) miasto Karola Wielkiego leżące na granicy 3 państw, Maastricht (Holandia), Monschau (Niemcy), zapora w Baelen, amerykański cmentarz i miejsce pamięci w Henri-Chapelle, park krajobrazowy Hautes Fagnes. Odwiedziliśmy regionalnych producentów czekolady, syropu z jabłek. Posmakowaliśmy regionalnych produktów. Zmierzyliśmy się w zawodach sportowych z belgijskimi rówieśnikami. Na pożegnanie przygotowaliśmy program artystyczny. Spotkaliśmy się z niezwykłą gościnnością. Reprezentowaliśmy nasz region pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.